Fatih Önyol - Başkanın Mesajı

40 yıldan bu yana e-ticaret dâhil olmak üzere tüm ticari faaliyetlerin önemli oyuncularından biri olan Kargo, Kurye ve Dağıtım sektörü, son yıllarda yakaladığı teknolojik dönüşüm ve ivme ile ticari faaliyetlerin olmazsa olmaz kilit oyuncusu haline gelmiştir.

Bugün 200 binden fazla insanı istihdam eden, 50 binden fazla araç ve 15 binden fazla birim ile milyonlarca insana hizmet götüren sektörümüz, her yıl ekonomiye milyarlarca liranın kazandırılmasını sağlamaktadır.

Ekonomiye sağladığımız faydanın yanı sıra her zorlu günde milletinin yanında olduğunu ispatlayan sektörümüz, pandemi başta olmak üzere yaşanan her afette sırtlandığı yükü başarıyla taşımıştır. Sektörümüzle gurur duymamız için bu dahi yeterlidir.

BİZ KİMİZ?

Türkiye KARİD olarak biz, ülkemizde faaliyet gösteren Kargo Kurye ve Lojistik İşletmeleri’nin temsilcileriyiz. Ülkemizin ekonomisi için katma değer yaratır, kayıtlı istihdam sağlarız. Ülkemizin hem iç hem de dış ticaretinin artması için müşteri ve tüccar arasındaki ticari köprüyü kurarız.